$ 18.681 € 19.3462 Üye Ol
şeker shell
Anneler Günü

Anneler Günü

Günlerden 8 mayıs pazar ve anneler günü

Anneler günü sadece senede bir gün olamaz elbettekine. Anneler günü anneleri anmak ve onurlandırmak amacıyla bütün dünyada farklı zamanlarda kutlanan özel gün olmaktadır. Anneler günü yaklaşır iken şöyle bir etrafa bakıldında piyasalarda bir alış veriş heyacanı yaşanır. Elbistan şehrimizdede aynı şekilde bir alış veriş ve annelerine hediye almak isteyenler baya bir telaşlı idi gözlemlediğim kadar.

Aile kavramında annenin ayrı bir önemi vardır!

Her ne kadar belli bir gün için anneler hatırlansada aslında aile içerisinde anne ve babanın ayrı bir yeri vardır. Anne demek bir çocuk için hayatta ilk adımı atacağı bir rehber demektir. Günümüzde şöyle bir baktığımızda annelikten nasibini almayan kadınlarda mevcuttur ve öyle insanlara merhamet etmek ise insanlığa ihanet demektir. Bu sözüm kendi kanından canından olan evlatlarını atan kadınlar ve erkekler için geçerlidir. Anne senede yalnızca bir gün değil her an ve her gün hatırlanmalıdır.

Dinimizin emrettiğide bu konudadır ve anne baba hakkında hadislerde vardır.

anneler-gunun-kutlu-olsun

Anne ve babasına iyilik edene müjdeler olsun! Allah Onun ömrünü uzatır. (Buhârî)

Biz insana, anne babasına (en güzel bir biçimde davranmasını) emrettik. Çünkü annesi onu nice sıkıntılara katlanarak taşımıştır. Sütten kesilmesi de iki yıl içinde olur. O halde Bana ve annene babana şükret! Dönüş Banadır.” (Lokman Suresi 14)

Allah’a kulluk edin ve O’na hiçbir şeyi ortak koşmayın! Anneye, babaya, akrabaya, yetimlere, yoksullara, yakın komşuya, uzak komşuya, yakın arkadaşa, yolcuya ve ellerinizin altında bulunanlara (köle, cariye, hizmetçi ve benzerlerine) iyi davranın! Allah kendini beğenen ve daima böbürlenip duran kimseyi sevmez! (Nisa Suresi 36)

Anneler günü 8 mart pazar olmasına ragmen babalarda artık 19 Haziran pazar gününü bekleyecek. Elbistan web sitesi olarak tüm annelerin anneler günü güzel ve gönüllerine göre olsun dilerim.

şeker shell
299 okunma
Cevap bırakın