$ 18.681 € 19.3462 Üye Ol
şeker shell
Astroloji Nedir?

Astroloji Nedir?

Astroloji insanın türlü özelliklerini yansıtır yeteneklerini zayıf yönlerini açıklar. Astroloji bir fal değildir, belli değerlere dayanarak yapılan bir yorumdur ve popilist yaklaşımlardan ibaret değildir. Nefes aldığımız andan son nefesimizi vereceğimiz ana kadar etkili olan göksel enerjilerin yaşamımıza yansımasıdır ve bizler bu yansımaların ne kadar çok farkındaysak, kendimizi ve yaşam kalitemizi geliştirip yükseltiriz.

Astroloji insanların kaderi değildir.İnsanların şanslı zamanlarını, onları kısıtlayan alanları ve bunlara benzer konuları gösterir. Onun dışında her şey insanların elindedir. Yani astroloji hayatımızda olan bitenin nedeni değildir. Gökyüzünde olan olaylar insan hayatının üzerinde bir farklılık meydana getirmiyor.

Astroloji Fal Mıdır?

Astroloji gökyüzündeki hareketleri, gezegenlerin göreceli konumlarını inceleyerek insanlara karşı oluşabilecek etkileri söyler. Bunu söylerken de gökyüzü haritasını inceler. Fakat fal tamamen hislere dayanarak yapılan bir eylemdir. Bundan dolayı iki kavram ne kadar birbirine bazı yönleri ile benzese de aslında tamamen farklıdır.

Günümüzde astronomi, uzaklıkların, büyüklüklerin, kütlelerin, hareketlerin, hızların, yerlerin ve teleskop gibi aletlerle ölçülen bu gibi gözlemlere dayanan kavramların bilimidir. Bu yüzden astronomi nesnel bir bilim olarak adlandırılmak zorundadır. Oysa astroloji öznel bir bilim olarak adlandırılmak zorundadır. Bu yüzden horoskop haritasının çıkarılması gerçekten astronomik bir süreçtir.

burclar

Burçlar Ne Demektir?

Burçlar, evleri ayırmanın bir yoludur. Fakat bunlar doğum yerlerine bağlıdırlar. Burç, olayın alanını göz önünde tutar. Ev olayın meydana geldiği yerdir. Gezegende olayı harekete geçiren güçtür. Astroloji evrende uyum ve simetrinin var olduğunu, ayrıca herkesin bu uyum ve simetrinin bir parçasını oluşturduğunu öğretir. Bu yüzden astrolojiyi hayatı açıklamaya yardım eden bir felsefe gibi düşünmeliyiz.

Astrolojinin amacı bize olanlar için gezegenleri suçlamak değil, aksine gezegenlerle ilgili belirtiler yardımıyla kendimiz hakkında bir şeyler öğrenmektir. Kendimizi açıkça gördüğümüz zaman yeni özelliklerimizi kolayca keşfedebilir ve hayatımızı daha dolu, daha amaçlı, daha yaratıcı hale getirebiliriz.

Eğer siz de burçlar konusunda meraklı iseniz tam yerindesiniz. Kişilik analizlerinin vazgeçilmezi olan burçlar sayesinde karşınızdaki kişinin genel özelliklerini bilmeniz mümkün. Burçlar sayesinde tam olarak karşınızdaki tanımasanız da karakter özellikleri hakkında bilgi sahibi olma fırsatımız olur. Ancak burçlar da genel olarak her daim doğru kişilik analizini vermeyebilir. On iki farklı burç olmasına rağmen on iki farklı kişilik yoktur.

Bunun dışında burçlar gezegenlerin hareketlerine göre o gün içerisinde şanslı, duygusal ya da heyecanlı olabilirler. Eğer içinizde anlamsız bir burukluk var ise günlük burç yorumunuza bakmanızda fayda var. Buna ek olarak sevgili adayınızın burcu ile kendi burcunuzun uyumuna bakarak ortalama bir ilişki hesap etmeniz mümkün. Astroloji için ayırdığımız burç bölümünde günlük burç yorumları, burç tarihleri, burçlar ve özellikleri, burç uyumu hakkında pek çok güncel bilgiyi okuyabilirsiniz.

şeker shell
501 okunma
Cevap bırakın