$ 17.4051 € 18.3357 Üye Ol
şeker shell
Elbistan’da Sabah Yağmaya Başlayan Yağmur Akşama Kadar Etkili Oldu

Elbistan’da Sabah Yağmaya Başlayan Yağmur Akşama Kadar Etkili Oldu

Elbistan haftanın son gününe sağanak olarak başlayan yağmur ile güne merhaba dedi!

Elbistan pazar gününe sabah 08:30 saatleri arasında başlayan güne ilk başta dolu ile başlayıp sonra sağanak olarak devam eden yağmur ile akşam saatlerine kadar teslim oldu. Yağmur kimi insanları sevindirir iken bazı insanlarıda duygusal olarak üzer. Yağan yağmur toprak olan yerlerde çok güzel olur ama kentleşmiş olan bir yerde ise adeta sel basmış olur ve hayatı bir anda olumsuz olarak etkiler.

Yağmur berekettir, dağdaki kurdun, kuşun ve börtü böcek bile ister!

yagis

Neyseki sabah ilk damlalarını tolu olarak başlayan yağmur korkutacak şekilde oldumu olmadımı orası aşikar. Elbistan halkını gün içerisinde olumsuz olarak etkilediği kesin. Ara ara diner gibi olsada akşam saatlerine kadar etkin bir şekilde sağanak olarak yağmaya devam etti. Yağan yağmurun zarara yol açıp açmadığını yarın elbistan haber gazeteleride detaylı olarak yer vereceği kesindir.

Yağan yağmur toprağı etkilermi! Nereye yağar ve yağmurun devamı gelecekmi!

yagmurlu-hava

Elbistan ovası düz ve geniş bir araziye sahip olsada etrafı dağlar ile çevrili olduğu için yağışların çoğunluğunu şardağı çekerek almaktadır. Mayıs ayının 15.ci gününde olsakta eski hesaba göre nisan çıkıp mayısın ilk haftasında olduğumuzu unutmamak gerekir. Mayıs ayının sonuna doğru yağan yağmur ise tehlikeli bir durum olabilir ve battı baran diye adlandırılan bir yağış şekli olur. Örnek vermek gerekir ise 1 metre önünüze v.s düşer iken birde bakmışınızki 1 metre sağınıza yada solnunuza v.s düşmemiş olabilir.

şeker shell
84 okunma
Cevap bırakın