$ 18.681 € 19.3462 Üye Ol
şeker shell
Fıkra Nedir?

Fıkra Nedir?

Fıkra eğlenceli bir şekilde sözlerin anlatım dilidir. Güzel bir olayı anlatır iken yada her hangi olayı anlatırken daha ilginç hale gelmesi için anlatım ifadesi olarak fıkralar ile anlatılır.

Eğlence Dolu Fıkralar Elbistan Web Sitesinde!

Muhakkak her insan çocuk iken okulda yada evinde bir fıkra duymuş idir. Eğer duymamış ise çocuk olmamış ve dünyadan bir haberdardır. Elbistan web sitemizde sizlerin okur iken eğleneceği fıkralardan örnekler sunduk. Fıkra okumanın değeri büyüktür bu gün şöyle bir baktığımızda gazete köşelerinde, dergilerde v.s bir çok şekilde insanların karşısına fıkralar çıkar.

En komik fıkraları duymaya hazırmısınız?

Temel aldığı bir daktiloyu bozuk diye geri götürdü. Satıcı: Neresi bozuk, dün aldığında sağlamdı. Temel: İki tane “a” yok, saat yazamıyorum.

Bir gün bir karınca bir file aşık olmuş. Annesi bu durumu onaylamamış. Karınca: Bana değil karnımdakine acı, demiş.

Bektaşi’ye sormuşlar. Dünya öküzün boynuzlarının üstünde duruyormuş, ne diyorsun bu işe? Valla onu bilmem ama buna inanan öküzlerin olduğunu biliyorum, demiş.

Temel’in eldivenle yazı yazdığını görenler sormuş. Niye eldivenli yazıyorsun zor olmuyor mu? Zorluğuna zor ama el yazımın tanınmasını istemeyrum.

Doktor Temel’e sormuş. Bacağın nasıl? Hala sekeyrum. Devamlı mı? Yok daa yürurken.

Bir deli hastenisinde herkes zıplıyor, Temel yerinden kımıldamıyormuş; Biz patlamış mısırız, ben tavanın altına yapışmışım.

Temel yolda giderken ileride bir muz kabuğu gömüş; Ulaa yine düşeceğuz… Demiş.

Bir çocuk babaannesine sorar: Babaanne, sen evlenirken dedemden elektrik aldın mı? Babaanne de: Yok yavrum, bizim zamanımızda gaz lambası vardı.

Temel bir gün ölür ve cehenneme gider, cehennem zebanisi Temel’e tekme tokat girişir. Temel: Uyyy daa siz böyle yaparsaniz buraya kimse gelmez.

Adamın birine sormuşlar: Kariyer nedir? Temel şöyle demiş: Koca çalışır karı yer, işte bu kariyer, demiş.

Adam kavşakta arabasıyla durmadan dönüyormuş. Polis; Ne yapıyorsun? Demiş. Adam; Sinyal takıldı, demiş.

Öğretmen öğrencilere sordu. Cesaret ne demektir? Arka sıralardan bir öğrenci yanıtladı: Bir şeyi bilmediği halde, biliyormuş gibi yapıp parmak kaldırmaktır.

Temel, eczane açar. İlk müşterisi gelir: Bana bir sinek ilacı verir misiniz? Temel: Tabii, sineğunuzun nesi var?

Adamın biri bir gün sigara bırakma hattını aramış. Demiş ki: Benim eve de sigara bırakır mısın gardaş.

Bir gün adamın biri oğlunu meyhaneye götürmüş ve oğluna demiş ki bak oğlum eğer içki içersen şu yan masadaki iki kişiyi dört kişi görürsün demiş çocuk babasına demiş ki; Baba o masada tek kişi var.

Öğretmen sormuş: Hangi ayda yirmi sekiz gün var? Cenk cevap vermiş: Bütün aylarda öğretmenim.

Bir deli yataktan düşmüş. 2 Saat sonra tekrar düşmüş. Sonra şöyle demiş. Allah’tan kalkmışım yoksa kendi üstüme düşecektim.

Babacığım, karanlıkta yazı yazabilir misin? Sanırım yazabilirim. Ne yazmamı istersin? Karneme adını yazıp imza atar mısın!

Bir gün bir profesör kürsüye çıkacakken birisi hıyar atmış. Profesör hiç moralini bozmadan kürsüye çıkıp hıyarı sallayarak; Birisi kimliğini düşürdü sanırım demiş.

Bir gün adamın biri doktora; Sabah kalkınca ayağım ağrıyor, demiş. Doktor da ona; Öğlen kalk o zaman, cevabını vermiş.

şeker shell
507 okunma
Cevap bırakın