$ 18.681 € 19.3462 Üye Ol
şeker shell
Güzel Sözler

Güzel Sözler

Güzel sözler ile yine sizler ile birlikteyiz. Bazen bir insana güzel bir söz söylemek ona ilgi ve alakadar olduğunuzu ifade etmenin en güzel yanıdır. Aynı zamanda güzel sözler en etkileyici bir düşünce biçimidir.

En güzel sözler bu sayfa yer alıyor!

Git rüzgar söyle ona onu nasıl sevdiğimi, yalnız onun anılarıyla hayat kurduğumu, ama! Bir şeyi unutma rüzgar; Eğer bir başkasıyla mutluysa sus ve sessizce geri dön.

Düşünüyorum da düşüncelerin en güzeli; Senin ßeni dü$ünüp dü$ünmedigini dü$ünürken, Seninde Dü$ünüyor oldugunu Dü$ünmek olsa gerek.

Hani Seni SeviyoRum DeRken TitRemek VaRdIRya… Hani GözLeRine ßakInCa AğLamak VaRdIRya.. Hani ßiRkez ELin ELime DeğinCe , KaLßimin KaLßin İçin AttIğInI Hissetmek VaRdIRya… İ$te ßuduR ßenim İçin A$K

Nasil sewmişti seni bu divane gonlum seni nasil esiR olmustum gozleRIne.. akitip gozumun kanli yaSInı sana ağlamaya değmez.. bir kac mektupla sararmiş resme bakipta senI anmaya değmez..

Ben alışılmış şeyler sevmem, bilirsin. Yaşamaksa dilediğim gibi yaşamalıyım Sevmekse gönlümce sevmeliyim. Kendi ellerimle yazmalıyım alınyazımı Ölmekse istediğim anda ölmeliyim..!!!!

KIzILa inat yangInLarca sevecegim seni, Yagmura inat saganak oLup aşk yagdIracagIm, Rüzgara inat bedeninde esecegim fIrtInaLarca, Ve Ferhat a ve Kerem e ve Mecnuna inat, DagLar deLecegim, dudakLarIm kuruyacak, gözLerime miL cekiLecek, İNAT BU YA .. KIskanacakLar aşkImIzI…

Sihirli lambam ve bi cinim olsaydı sanırım 15 yıl öncesine dönmek isterdim. yerlere çizgi çizip sek sek oynamak tereyaglı ekmekler için kuzenimle kavga etmek ve bütün yapaylıklardan uzak çocuk olmak isterdim. çocukken oyuncak bebeklerim vardı kırmadan oynadıgım şimdi ise büyüdüm insanlar benimle oynuyolar kırılıp kırılmamamı hiç önemsemeden..

Ellerin Yüregindir Oysa, Sevginin Pınarıdır Ellerin, Benden Uzak Durdukça, Boynuma Geçen İptir Ellerin…

Bir Arkadaşını Kaybetmek Bir Dakikanı Bile Almaz! Ama Bir Arkadaş Kazanmak Bir Ömür Sürer. Bir Defa Geleceğim Şu Dünyada Bir Ömür Harcamak Aptallık Olsa Gerek Çoğu Aptala Göre, Ama Biz Bu Ömür İçin Yaşayan İnsanlarız…

Bana sen degerlisin diyecek,”maskesizken daha bir insansın”. “daha yakın,daha bir dostsun” diyecek bir bakışa, Beni gören bir bakışa, Muhtacım.! Benim yanıma sokulman kolay olmayacaktır! Uyarırım seni dost! Ne kadar sokulursan yakınıma, O denli şiddetli geri iteceğim seni.. Kim olduğumu merak ediyor musun? Hiç merak etme.. Ben çevrendeki Her erkek ve kadınım.. Maske takan her insanım!

Balıkların Aşkını Bilir Misin? Birbirlerine Dokunamazlar Ama Yüreklerinde Hissederler Sevgiyi, Bende Sana Dokunamıyorum Ama Yüreğımdesın!!!

DüShmEzSe DüShmEsin YaKaMızDaN öLüM, ßiZiMDe SevDaMıZa GüNeSh DoĞaCaK GüL’üM,UmUDUNa ßiN KuRShuN SıKsADa ÖLüm,UnUtMa UmUDa KuRShuN İShLeMeZ gül’üM….

guzel-sozler

Yağmurlu ßir Günde Sana Ko$ar gelirsem, Islak Saçlarımı Düzelt. Ba$ımı Omzuna Yasla,Nemli Dudaklarımı Dudaklarına Ansızın Değdir. Masum ve Üzgün ßir Çocuk Gißi Konu$ursam; Anla.. Sana Muhtacım,Ver Ellerini Ellerime Yalanda olsa §éni §éviyorum..de..

GözL£Rim s£ni RahatsIz £di¥oRsa kapatIRIm ßiR daha a¢mam sözL£Rim s£ni RahatsIz £di¥oRsa susaRIm ßiR daha konu$mam vaRLIqIm s£ni RahatsIz £di¥oRsa öLüRüm ßiR daha kaR$Ina ¢Ikmam s£vqim s£ni RahatsIz £di¥oRsa üzqünüm ߣߣĞiM ßuna £nq£L OLamam.!

Haberin var mI taş duvar Demir kapI, kör pencere, YastIgIm, ranzam, zincirim, Ugruna öLümLere gidip geLdigim, Haberin var mI? Görüşmecim, yeşiL sogan göndermis, KaranfiL kokuyor cigaram DagLarIna bahar geLmiş memLeketimin..!!

SaniyorsunKi ßu $ehir Ayni KaLacak. Sokagin ßir Adim, Sigaran iki firt oLacak! Yakindir, Duymadigin ßir Sözüm ßeni Sana HatirLatir! YaLnizligi Ge¢tim Artik, KaranLiga ßeyaz Sürdüm! Sen Daha ßensizLigin Rengini ßiLmiyorsun, Saniyorsun Ki ßu $ehir Ayni KaLacak? KaLmaz GüLüm! ßu $ehir ßensiz Seni Koynuna ALmaz.

Sari giyer günes olursun, Mavi giyer deniz olursun, Siyah giyer matem olursun, Kimbilir belki bir gün, Beyaz giyer benim olursun.

iñSâñ SâñMISTIM ßéñ Séñi, ñé yâzIK yâñILTTIñ ßéñi, ßir âñdâ SiLdiñ hér$éyiii, hâdi $iMdi SéyréT Gör éSériñi.. ârTIK hi¢ ßir $éyiñ âñLâMI yoK, éSKiSi Gißi GüzéL déĞiLLér, hépSi GözLériñLé Söñdü SâñKii, âLdIGIM dérSLér ßéñi âdâM édér. ñâSILdâ Gé¢Ti o GüñLér, ñâSILdâ ßéñ âñLâMâdIM, ßir rüyâyMIS déMéK yâSâñâñLâr, bitince anladım..

Dostluk; hİÇ Haber Almasanda, hİÇ Görmesende, ne Yaptigini BİLmesende; adini Duydugunda İÇİNe SevgİNİN Hücüm EttİĞİNİ Fark EdİP, bu İNsani SevİYorum DedİĞİN Andir.

Kuşlar Ötmeyi Rüzgar Esmeyi Dünya DÖnmeyi Unuttuğu An Bende Seni Unuturum…

İLLeDe Görmek İçinmidir Güzel Günler Uğruna BeqLemek De GüZeL..

KavgaLar Ettik, KaLpLer Kırdık, GönüLLer ALdık.. Biz Bu Sanal Alemin Delikanlılarıydık.. sLm-asl Diye Başlayıp ßyÊ Diye bitiriyorduk. Şimdi Nbr Dostum Diye Başlayıp Görüşürüz DostumLarım İle Bitiriyoruz. Sürç-i Lisan Ettik İse AffoLa. Takıldığımız Ortam Sanal Ama Dostluklarımız Gerçek!!!

aLdanmakMış Seni sEvmek SEvmekmiş Sana aLdanMak SEni Özlemekmiş AldanıpTa Seni ÖzLemek Senden aYrılmakla özleyip kaLmak Mış Seni Doyasıya Sevmek Miş Sana aLdanmak..!

EğEr ÖpMeK YeRiNe SeVsEyDiN, ŞiMdİ ÖpÜyOr OlAcAkTıN..

ßu keNtde yaLnızlık çökTüĞü zamaN, uyKuSunda ßir kuŞ öLür eceLSiz, alıpta ßaşını gitmeK iStersin, KaranLık SokakLar Kör, Sağır,DiLSiz:; eY sewda KuSanıp yoLLara düşen, ßilesin ßu yoLLar dağlar dolanır, yare uLaşmadan düşerSen eĞer, Yarına Sesinin YankıSı Kalır…

Aşk günah olmayacak kadar masum Köle olmayacak kadar özgür Unutulmayacak kadar derin Umulmayacak kadar yakın Tek başına yaşanmayacak kadar takımdır..!!

Sen benim hayatımda oldugun sürece, ne sen kimseye rakip ne de kimse sana rakipti.. Çünkü sen benim için daima tektin.!

Ayrılık diye bir şey yok. Bu bizim yalanımız. Sevmek var aslında, özlemek var, beklemek var. Şimdi nerdesin, ne yapıyorsun? Güneş çoktan doğdu. Uyanmış olmalısın. Saçlarını tararken beni hatırladın, değil mi? Öyleyse ayrılmadık. Sadece özlemliyiz ve bekliyoruz..

Sen bazen en zifiri karanlık gecemin güneşi, sen bazen yaşanacak hayatın cesaret verecek mutluluk yani, sen bazen ve her zaman sevgimin tek nedeni…!

Şerefle bitirilmesi gereken en asil görev hayattır. Bir lokma ekmek için şerefini çiğnemeye; Bir anlık için servetini tüketmeye, Bir zamanlık mevkii için el ayak öpmeye, İnsanları ezip geçmeye, Günlük menfaatler için, onurunu terk etmeye, Bir kısım insanlara kızıp tüm insanlara düşman olmaya değmez bu hayat…

SEN SENI ÖZLEYENIN ÖZLEMINDEN HABERSIZ ÖZLEMLE ÖZLENMEKTESIN. SEN VARYA SEN, ÖZLEMLERIN ICINDE EN COK ÖZLENENSIN.

Rock nedirki; 1960’larda Jamaika’da doğan genellikle bas davul ve gitar nidalarından oluşan, 1970’lerde u.s.a , ingiltere ve afrikaya sıçrayan, Bob Marley gibi bi canlıyı yaratan müzik türü..

Siz Evlerinizde Bebeklerinizle Oynarken Biz Sokaklarda Vampirlerle Oyun Oynuyorduk Siz Annenizin Kucagında Uyurken Biz Mesar Taşlarini Yastık Yaptık. Siz Olumden Korkarken Biz Coktan Onunla Sevişiyor Olacagız Ve O Yollarda Sizin Azap Cekmenizi Izleyecegiz Kahkahayla.!!!

Ozlüyorsa özlenen özlemek güzeldir, Seviyorsa Sevilen Sevmek Güzeldir, Bekliyorsa Beklenen i$te o Her$eye BEDELDIR.!

KaranLık ßır GeCe Ve LaNethLenMı$ ßır GokYuSune ßakıOrum. akLıMa Sen GeLıOrSun GozLerımDen Ya$ YerınE Kan aKıOr. aRTıK Sana oSLem YeRıNe NeFReTh DuYuYoRum. Senı aSLa aFFetMıYeCeıM eCeLın oLmak ıCın GeRı DoNeCeıM.. CunKu Sen ßenı oLdurDun, ıCımDekı Senı oLdurDun…

Sevmeye Niyetlendiysen İyi Düşünmelisin. Ağlamayı Öğrenip Gülmeyi Bilmelisin. Aşk Bir Kumar Gibidir Dikkat Etmelisin. Oynadığın Zar Değil Duyğularımdır Bilmelisin Beni Seviyorsan Başkasını Sevmeyeceksin. Tek Benim Olacaksın. Benim İçin Öleceksin. Madem Beni Seviyosun Bunları Bilmelisin…

Her seven adsız bir kahramandır ve insan sevebildiği kadar insandır.

Eğer herbir kum tanesi aşkı anlatan bir cümle ise; al bütün çöller sana hediyem olsun…! mucxssssssssss

Dalga ile kıyının aşkını bilir misin? Öncesinden başlayıp, sonsuza giden dalga, Hep aşka kavuşma özlemiyle atılır kıyıya. Dalga, seven – kıyı, sevilendir. Dokunur parmaklarının ucuyla sevdiğine dalga, Ve döner hep geriye, Bilir kavuşamayacağını ama hep koşar..

Gözlerin Nehir Kaslarin Köprü Olsa Tam Ortasindan Geçerken Ipler Kopsa Yanagindan Süzülüp Düssem Dudagina. Beni Öpermisin Yoqsa Bir Göz Yasi Gibi Silermisin.. ?

Ay güneşten izinsiz ışığı kullanınca yıldızlar mahkemesi ay’a kıyamete kadar gündüzLeri yasakLamış. Ay o günden beri; yaLnızLarın gündüzü; geceLerin aşkı oLmuş.. Bir Gece, Ay Bana Sordu.. Neden Seni AğLatan Bir KIzLa Berabersin? Ay ‘a BaktIm Ve Dedim’ki: Sen Hic Gökyüzünden VazgecebiLirmisin..?

Küçücük dalda yedi gül Altısını rüzgar alır Ama biri kalır Bulayım diye onu, Yedi kez çağıracağım seni Altısında gelme Ama söz ver yedincisine Tek sözümle gel… Bir dal verdi bana sevgili Üzerinde sarı yapraklarda Yıl dediğin geçer gider Aşk ise hep yeni başlar.

HeP aĞLaDım biRaZ güLmeK iSTeDim.. neyaPTıMSa duYuLmaDıKi sesiM… heRgüN feRYaT eTTim öLmeK iSTEDim ÇaĞıRSamDa geLmeDiki eceLiM…. heRgüN iSYaNıM vaR beNim kaDeRe ne öLDüRDü ne güLdüRDü biRkeRe ceHeNNeM deRTLeRi var ceNNeTimde… ben YaŞaRKeN ruHuM öLDü içimDe…

DuYGuLaR VaRDıR aNLaTıLaMaYaN.. SeVGiLeR VaRDıR KeLiMeLeRe SıĞMaYaN… BaKıŞLaR VaRDıR iNSaNı öMüR BoYu aĞLaTaN… YoLLaR VaRDıR aŞıLMaSı GüÇ oLaN. KaLPLeR VaRDıR aCıLaRLa PaRÇaLaNaN. Ve iNSaNLaR VaRDıR HiÇ uNuTuLMaYaN. SaNMa BeNi SeViPTe BıRaKaNLaRDaN. BeNiM SeVGiM MeZaRa KaDaR oLaNLaRDaN..!

SeRSeRiYiM, SoKaKLaR EviM. SeRSeRiYiM, ADaM GiBi SeVeRiM. BaNa BiR ADıM GeLeNe BeN On ADıM GiDeRiM (DiNLé CiCi KıZ €Yi DiNLé!) ZaNNéDéRSiN SeRSeRiLeR AğLaMaZ, SeRSeRi BiR KaYBoLuRSa KiMSe BuLaMaZ. İnaNKi ŞeHiRLeRiN CiCi KıZı, HeR İnSaN SeRSeRi GiBi SevemeZ…

ayrılıkTan oLsa gerek gecikiyor sabahLar hep benle beraber unuttukLarım dönmüyor epeydir başım denizler yalan sevmek ateş olurmuş derler yanmak yalan simdi öyle uzakki geldiğim yollar yanlış bir öyküdeyim beni yeniden Yaz ßir çocuktum sevmiştim avuçlarımda aynaLar gayret et güzelim eLini uzaT..!!

seninle İçinden sevda geçen bir türkü söylemedik.. sayki.! gece mektuplarını en güzel aşk şiirlerini beraber ezberlemedik.. Sayki sevda tirenini kaçırdığım durakta bi süre beraber bekledik..sen git .ben gelemem bu yürekle.. yada kal.. eylül yağmurlarını bekle..

mawiyle başlayıp mawiyle biten, yansımalar, yanılsamalar, korkulara mawi çarşaflar, durulamayışlar, kanamalar, çıktılar, bi dünya anlamsızlıklar, we insanlar, we insanım, we tanrı, we kendim, inildeşmelerde, tatlı hüzüngülmelerinde, güneşte, gecede, sonsuzlukta, gidiyoz bakalım…

Kırıldığın Zaman Yolların Ötesindeki Beni Düşün… Acılarım İçini Isıtsın, Doğrulsun Başın… Gözlerine Bir Mevsim Süsü Ver Yeter… Korkma Kimsenin Görünmez İçi…

SacLarina uyuyorum her gece Sen ßiLmezsin ELim ayaqim doLanior ßirden GözLerine uyaniorum Gunes doqmadan Sen doLuosun icime qözya$in qeLiOr akLima ßi ciqara yakiOrum Kendime kiziOrum sonra ßoqazim duqumLenior aqLayamiorum eLLerine siqiniOrm ßütün duvarLari ustume yikio yaLnizLiqin sOkakLara cikmak istiOrum kapinda saßahLamak. yerin cehennem oLsa qeL dieceini ßiLsem O an öLmek istiOrum.

aŞK aLeViM YüZ TuTMuYoR SöNMeYe.. YaNGıNıMa BiR DaMLa Su DüŞMeDi.! MuTLu GüNü HeP ÇoK GöRDüM GöNLüMe, SaNa BeN BiR öMüR VeRDiM YeTMeZ Mi? FeRYaT eTTiM SeSiM DuYaN oLMaDı, HiÇ KiMSeYe GöNLüM BöYLe YaNMaDı, NeYiM VaRSa aLDıN GöZüN DoYMaDı, BiR KuRu CaN BoRCuM KaLDı YeTMeZ Mi? YeTMeZ Mi KuRŞuN oLDuN, HeR GeCe BeNi VuRDuN, Ne aRaYıP Ne De SoRDuN, YeTMeZ Mi?

kuçuk birer kelepçeymiş ellerimizi bağlayan belki bir dokunuştu seni vazgeçilmez kılan şu garip yureğimde yalnız sen varsın inan sen sonsuzadek sevildiğini bil yeter seeeeen sen sonsuza dek sevildiğini bil yeter…

Aşk ve ArkadaşLIk Birgün YoLda KarşILaşIrLar, Aşk Kendinden Emin Bir ŞekiLde Sorar: “Ben Senden Daha Candan ve Daha YakInIm! Sen Niye VarsIn ki Bu Dünyada.? ArkadaşLIk Cevap Verir Bu Kendini Begenmiş Duyguya; “Sen Gittikten Sonra Arkanda BIraktIgIn GözyaşLarInI SiLmek İcin”!!

ÖLmek mi ÖLürüm ama inLeyerek degiL… Hapiste Yatmak mI YatarIm Ama YakInarak DegiL !!! Sürgünmü Giderim; kim ßeni TebessümLe yoLa KoyuLmaktan ALIkoyabiLir ? BiLdigimi AcIkLamazsam Zinciremi VuruLacagIm ? Kimse ßana İnanmadIgIm Bir Şeyi SöyLetemez !!! KaLbimi DegiL AyakLarImI Zincire VurabiLirLer … Ancak seni sevmedigimi asLa :kimse söyLetemeZ !!!

aRTıK DaMaRLaRıMDa KaN YeRiNe eSRaR DoLaŞıYoR KeNDiMİ BuLaMaZ oLDuM SeNSiZ GeCeLeRiN SoĞuKLuĞuNDa ÇaReSiZLiĞiMe YeNiK DüŞTüM uLaN GuRuRUMa DeĞiL oFFF oF DaĞÇiÇeĞiM BiRDe SeNiN Şu HaSReTiN DeĞiLMi iÇiMDeKi BeNi BaNa öLDüReN.

ne zaman geldin ruhum? görmedim seni. uçaktan atlarken unuttum galiba, özledim. sarıl bana ruhum, neolur sar beni. çığlıklar geçti üstümden, bnulutlar geçti. ve o gençlik günlerimizde sen ve biz, seni öldü sandım ruhum biliyor musun? sensiz yasamaya alıştırdılar galibaaaaa özledimmm…..

AzraiL Pazar: Günü Canimi aLacakmi$!.. Pazartesi: SevgiLimi Kayßettim, saLi: aiLemi, Çar$amßa: hayaLLerimi, Per$embe: ya$ama Sevnicimi, Cuma: Dayanma GüCümü. ßuGün Cumartesi: Yarin Kar$iLa$icaz. Kayßedecek neyim kaLdi?..

DostLuk, geregince tanImLanamazLardandIr ve ancak, yaşamakLa anLaşILIr. Bu yüzden dostLuk, şiir gibi, aşk gibi anLatILmaz yaşanIr. Dost, sakLayandIr, sIrtLanandIr, payLaşandIr. DostLuk iki dünyayI tutan bir yemin, sonuna kadar sadakat, sonuna kadar kefiLLik ve şahitLiktir.

Ey ülke… Uzak ülke… Ey bilmediğim ülke… Ne kendi isteğimle geldim sana, Ne de soylu bir atın sırtında.. beni;bu yiğit delikanlıyı, gençliğin ateşi sürükledi sana… Birde başımdaki şarap dumanları…

ağlamak için gözden yaşmı akmalı? dudaklar gülerken insan ağlayamaz mı? sevmek için güzelemi bakmalı? çirkin bir tende güzel bir ruh kalbi bağlayamazmı? hasret özlenenden uzakmı kalmaktır, özlenen yakındayken hicran duyulamazmı? hırsızlık para malmı çalmaktır? saadet çalmak hırsızlık olamazmı? solması için gülü dalındanmı koparmalı? pembe bir gonca iken gül dalında solmazmı?

AğLamayi biL, GuLmeyi unutma! sEvmEyi biL, sEviLmEdEn Yapma! bEni hAtirLa dEmiYorum AmA, UnUtmA! GuLmEk GuLLerin, YiLdizLar gEcELerin, MutLuLuk sAdEcE sEnin oLsun.. Gönüller Birdir VücutLar Ayrı OLsa da, Dostluk Bitmez DostLuk Abidesi Yıkılsa da, Biz Dostuz Unutmayız, Dost Uzakta Olsada. Hatta Dost Bizi Unutsada!”

Ona SöYLe… Onu GeRÇeKTeN SeVMeDiM…. Ona SöYLe.. Onu BiRDaHa GöRMeK isTeMiYoRuM… Ona SöYLe… ONSuZDa HeRŞeY GüZeL… Ona SöYLe… Onu ÇoKTaN uNuTTuM.. AmA Ona SaKIN BuNLaRI GöZ YaŞLaRI iÇiNDe SöYLeDiĞiMi SöYLeMe..

ÖLüm NeReDen Ve NaSiL GeLirSe GeLSin, SaVaŞ SLoGanLARiMiz KuLaKDan KuLaĞa YaYiLaCaKSa Ve SiLaHLarimiz eLDeN eLe GeÇeCekSe Ve BaŞKaLaRi MiTRaLYöz SeSLeriĞLe SaVaŞ Ve ZaFer NaraLariğLa CenAzaLerimiZe AğıT YaKaCakLarSa ÖLÜM HOŞGELDİ SEFA GELDİ..

Buz gibi bir ekranda sıcak bir merhabaydın sen, En gerçekten daha gerçektin. Rotasını, klavyeye dokunan parmaklarımızın çizdiği yolculukta aynı durakta karsılaştık biz. En gülünmeyecek şeylere bile gülmedik mi çocuklar gibi Bir masalın içinde kahkahalarla, haytaca, tüm günün Ciddiliğini fırlatıp bir kenara!

Gün Gelir Acılar Seni Seçer, Sevgiler Nasıl Başlar Nasıl Biter, Sarsılıp Kalır Gönlüm Kedere Düşer, Bir Daha Sevemem Dersin Herşey Geçer, Duygular Yıkar Seni Doğrular Yakalarseni, Düşünmessin Gerçeği, Anlamsız Bir Fırtına Başlar Hayatında, Savrulur Durursun Sen Yorulsanda, Zor Gelir Yaşamak Onsuz Bu Dünyada, Ağlarsın Durmadan Yarınlara…

şeker shell
583 okunma
Cevap bırakın