$ 18.681 € 19.3462 Üye Ol
şeker shell
Koç Burcu

Koç Burcu

Koç Burcu – (21 Mart – 20 Nisan)

Yıldızlar doğru konumdalar. Sonunda güzel bir değişim olacak olan iyimserliği yayacaksınız. Kendinizi yeni bir kişi gibi hissedeceksiniz ve diğerleri bunu kesinlikle fark edecektir. Bu yeni büyüleyici kişinin varlığını dört gözle bekleyebilirsiniz. İşler hiç ilerlemediğinde ve bitirmek kısa bir zaman alıyorsa sadece sabırlı ve dikkatli olun. Akşam strese kapılmayın. Endişeleriniz en azından bir süre için uzaklaşsın.

Sağlık daha önemlidir, uzun vadede bir soğuk algınlığını bile görmezden gelmek kesinlikle iyi bir fikir değildir. Ciddi bir sınavdan geçeceksiniz. Kendinize ve kabiliyetlerinize güvenin. Başkalarının söyledikleri moralinizi bozmasın; aksine bu çatışmalardan istifade ederek kendi pozisyonunuzu daha da vurgulayın ve pekiştirin. Durumu düzeltecek bazı fırsatlar karşınıza çıkabilir.

Koç Burcu Genel Özellikleri

Koç burcu, genel özellikleri bakımından liderlikle donatılmış ve bunu da yaşantısının her alanında ön planda tutmayı hedefleyen bir burçtur. Koç burcu insanları zekasıyla hareket eder. Duyguları ön planda olan bir koç görmek neredeyse imkansızdır. İdealleri, tutkuları ve yaşamlarındaki hareketlilik onlar için fazlasıyla önemlidir. Koç burcu insanıyla arkadaş, sevgili veya eş olmayı başardıysanız hayatınızın bundan sonrasında monotonluktan uzak kalacaksınız demektir. Koçlar eğlenmeyi ve eğlendirmeyi çok severler.

Ayrıca hayatlarının her alanında da disiplin sahibidirler. Koç burcunun disipline olan bağlılıkları, onları iş hayatlarında üst seviyeye ulaştırabilir. Koçlar, olumsuzluklar karşında dik durmayı tercih eden bir karaktere sahiptir. Koç burcunun belki de en belirgin özelliği, kısa sürede büyüyen ilgilerinin yine kısa süre içerisinde dağılabilecek olmasıdır. Koçların öfkeli ve anlaşılmaz olmaları da aslında dikkatlerinin dağılmasından kaynaklanıyor.

Koç burcunda olan insanlar hem içsel hem de dışsal manada güçlüdürler. Gezegenleri olan Mars, özgüveni, spontane davranışı sembolize eder, ve aynı zamanda savaşçılık da bu burcun özelliğidir. Dürüst ve tutarlı davranan bir savaşçıdır. Doğanın kendi düzenini bulmasını sever ama yine de sorunları çözmeden bırakmaz. Koç burcunun iç tutarlılığı ve özgüveni karşılaşacağı tüm zorlukları ortadan kaldırır. Enerjik ve inatçıdır.

Her şeye içgüdüsel ve çoğu zaman düşünmeden atlar. Davranışları eğitimsiz görünse de, zaman içinde ne kadar açık fikirli ve sade olduğu anlaşılır. Zayıflığı inatçılığında ve tavizsizliğindedir. Agresif davranışları nedeniyleKoç burçlarının başı sık sık belaya girer. Diğer insanların görüşlerine uyum sağlama konusundaki bu yetersizlikleri, işyerinde ve ilişkilerinde problemlere neden olur.

Kariyer açısından Koç zorlukları sever. Düzenli işlerde kalmak konusunda sorunları vardır. Genelde kendi işlerinin patronu olmayı severler ya da kendi fikirleri ve önerilerini hayata geçirmek isterler. Ancak çabaları çok nadir olarak doğru şekilde değerlendirilir ve takdir edilir. Diğerlerini çok takdir etmez. İş olarak pazarlama uzmanı, kendi işinin patronu ya da spor profesyonelidir. Kendisini belirli bir grubun üyesi olarak sınıflandırmak oldukça zordur.

İlişkiler açısından Koç burcu erkekleri ve kadınları gerçek romantiklerdir. Ancak erkeklerin ilişkiyi sahiplenmesi biraz daha uzun sürer ve kız arkadaş tercihleri özel faktörlerle olamaz. Potansiyel kız arkadaşlarına yönelik tutumları çok sık değişir, duyguları dengesizdir ve ideal partneri sürekli farklı tanımlayabilirler. Bu burçtaki kadınlar kendilerine saygı duyan ve onlara hayatta doğru yolu gösteren birisine ihtiyaç duyarlar.

Koç Burcu Erkeği

Koç burcu erkeği, doğumundan itibaren liderlik vasıflarıyla donatılmıştır ve hayatın her alanında dikkatleri üzerine çekmekte usta bir erkektir. Ayrıca koç erkekleri yardımsever olmalarıyla da tanınırlar. Koç erkeği, karşısındaki insana hem maddi hem de manevi açıdan her şeyini vermeye hazırdır. Kendi çaplarında ne kadar lüks yaşadıkları düşünülünce, koç erkeği için paranın hiç de önemli olmadığını anlayabilirsiniz.

Koç burcu erkeği gururlu, maceraperest, cömert ve fiziksel olarak dikkat çekici bir erkektir. Yanlarında olan herkesin kendisi gibi aksiyona açık olmasını arzu eder. Onun ister arkadaşı olun ister sevgilisi, bazı konularda koç erkeğine ayak uydurmak zorundasınız, yoksa kısa süre içerisinde sizden sıkılıp, uzaklaşabilir. Eğer koç burcu erkeği ile anlaşabilirseniz, o, sizin için iyi bir arkadaş, dost, sevgili ya da eş olabilir.

Koç Burcu Kadını

Koç burcu kadını, fiziksel görüntüsünden daha çok zekasıyla ön plandadır. Hayatınızın herhangi bir yerinde koç burcu kadını varsa ve onun güvenini, sevgisini kazanmak istiyorsanız son derece dürüst olmalısınız. Koç kadını yalanı ve şüpheyi hissettiği anda sizden uzaklaşabilir. Kim olduğunuzun da bu noktada hiçbir önemi kalmayacaktır. Hayatın içerisinde planlı ve programlı hareket etmek koç burcu kadınına göre değildir. Onlar, hayatın her anını içlerinden geldikleri gibi yaşamalıdır.

Koç burcu kadının eleştirisel bir yönü vardır ve insanlar genellikle onun bu yönlerinden şikayetçi olur. Koç burcu kadını öfkeli ve sert bir görüntüye sahip olsa da aslında oldukça naif ve ince ruhludur. Aşk ve iş konusunda ise ne yapacağını kestirmek pek kolay değildir. Koç kadınları aşk ve iş hayatlarında çok hızlı hareket edebilir, ancak tam bağlılık hissettiğinde bu durum tersine dönecektir.

şeker shell
910 okunma
Cevap bırakın