$ 18.681 € 19.3462 Üye Ol
şeker shell
Kova Burcu

Kova Burcu

Kova Burcu – (21 Ocak – 19 Şubat)

Yeteneklerinizin yüzde yüzünü kullanın. Oyalanmamalısınız; yaptığınız her şey için elinizden gelen gayreti gösterin. Harika düşünceler yıldızlara göre artık gerçekleşecek. Şansınızla tanışın. Patronunuzla tartışmayın çünkü onun mantıklı argümanlarına karşı kazanmak imkansız olabilir. Bu, sizin gününüz değil. Spor veya diğer sporların birini deneyin. Bu sizin enerjinizi yenileyecektir.

Bağışıklığınızı güçlendirmeye çalışmalısınız. Bugünlerde hassassınız. Ama yapay ürünlere güvenmeyin. Bu sıralar karşınıza herkesle son derece iyi anlaştığınızdan, günlük hayatınız epey keyifli bir hal almaya başladı. El üstünde tutulduğunuz bu günlerin tadını çıkarın. Bu pozitif enerjiyi, günlük hayatın streslerinden uzaklaşmak ve gevşemek için kullanın.

Kova Burcu Genel Özellikleri

Kova burcu insanlarının ne kadar sevecen ve içten olduğunu bilmeyen yoktur. Ancak kova burcu insanlarının bilinmeyen özellikleri ise daha şaşırtıcıdır. Onlar insanlığın var oluş amacıyla dolup taşarlar. Yaratıcı özellikleri sayesinde her türlü zorluğun içerisinden kendilerini kolaylıkla çıkartabilirler. Kovalar son derece düşüncelidir. Her konuda karşısındaki kişiyi anlayacaktır.

Kova burcu insanıyla aranıza geçen bir sohbeti başka birinden duymanız neredeyse imkansızdır. Kovalar iyi bir sırdaştırlar. Kendini beğenmişlik duyguları yoktur. Kovalar her insanın eşit olduğunu savunur. İnsanlar onun hakkında kötü düşünceye sahip olabilir, ki olacaktır da ancak kova burcu bunu pek umursamaz. Uyum, kova burcu için çok önemlidir.

Bu burç Saturn ve Uranüs’le bağlantılıdır; bu nedenle bu burçta doğan insanlar motive eden, esnek ve anlayışlı kişilerdir. Ancak karakterleri biraz çelişkilidir. Hem ciddi hem de aynı zamanda eğlencelidirler. İyi bir ruh hali içindelerse, kendileriyle alay etmekle ilgili bir sıkıntıları olmaz. Tedbirli ve derinlemesine düşünen kişiler oldukları gibi, bir durum hakkında çok kesin tahminlerde bulunabildiklerinden onları kandırmak çok zordur. Bağımsızlık ve özgürlüklerine çok düşkündürler, bu durum zaman zaman öz saygılarının kaybolmasına neden olur.

Kendi yollarını çizmeyi isterler, kendi kurallarını koyarlar ve bu kurallar genelde herkes tarafından kabul edilenlerden çok farklıdır. Bu burç insanları genelde açık görüşlü, inatçı ve kimi zaman da diğerlerini etkisi altına almaya çabalayan kişilerdir. Vicdanları ve cömertlikleri sayesinde yardıma her zaman hazırdırlar, ancak bunu göze çarpmayan ve saklı bir şekilde yaparlar. Diğer insanların yaşam tarzlarına karşı hoşgörülüdürler. Aynı zamanda sıra dışı entelektüel becerileri vardır.

Kusurlarından bir tanesi iyi fikirlerini hayata geçirememeleridir, zira görüşlerini çok sık değiştirirler. Bu nedenle davranışları kimi zaman öngörülemez; ama ani değişimler bile önceden tasarlanmıştır çünkü Kova burçları düşünmeden hareket etmezler. Birden ve sebebi olmaksızın depresyona girebilirler, çekinebilirler ve bazen kötü kararlar vererek iyi fırsatları kaçırabilirler.

Esneklikleri sayesinde yeni insanlarla çabuk iletişim kurup, kolayca yeni arkadaşlar edinebilirler. Bu ilişkiler zaman içerisinde onlar için önemlidir, ama hiçbir zaman kendi bireyselliklerinden daha önemli görmezler. Evlilikte sadık ve güvenilir eştirler. Çok sıkı çalışmayı sevmeyen Kova burçları, istikrarlı olmaları ve arkadaşlarının desteği sayesinde başarılıdırlar.

Kova Burcu Erkeği

Kova burcu erkekleri dış görüntüleri ile değil insanlara olan yaklaşımları ile dikkat çeker. Kova erkekleri iyimserdir, insanların içinde kötülük yokmuş gibi yaklaşır. Zarar görse de bu düşüncesi değişmez ve bu sefer de her insan aynı değildir düşüncesi devreye girer. İyi niyetlidir ancak asla aptal değildir. Kova erkekleri her zaman yapıcı olmak ister.

Kova burcu erkeğinin birlikteliği uzun soluklu, dostlukları da ebedidir. Kuvvetli dostluklar kurdukları için onları zor durumdan çıkartmak isteyen çok insan vardır çevresinde. Alçakgönüllü oldukları için emir vermeyi sevmezler. Bu da onları iş hayatlarında emir altına girmekten uzak tutar. Kova burcu erkeği özgürdür ve herkesin özgür olmasını ister.

Kova Burcu Kadını

Kova burcu kadınının bitmek tükenmek bilmeyen bir mutluluğu vardır. Çevresindeki her insan da bu mutluluktan nasibini alır. İnsanlara iyilik yapmak ve onları mutlu görmek kova burcu kadını için çok önemlidir. Hayatınızda bir Kova burcu kadını varsa ondan zarar görmeyeceğiniz konusunda emin olabilirsiniz. Kova kadınları her konuda temkinlidir ve kimseye kendini kolay kolay bırakmazlar.

Kova burcu kadını aşık olduğunda kendini aşık olduğu kişinin kollarına bırakacaktır. Hayatlarına giren kötü niyetli kişiler ise onları fazlasıyla yıpratıp yaralı bırakabilir. Kova burcu kadınlarının sonsuz güvenleri vardır. İş hayatlarında da zarar görmeye açıktır ancak sürekli kendini geliştirmek ister. Öğrenir ve öğrendiklerini aktarmayı severler.

şeker shell
287 okunma
Cevap bırakın