$ 18.681 € 19.3462 Üye Ol
şeker shell
Oğlak Burcu

Oğlak Burcu

Oğlak Burcu – (23 Aralık – 20 Ocak)

Bazen beyaz bir yalan gerçekten kaçınılmaz tedbirdir. Bunu doğru şey için yaparsanız ve eylemlerinizi meşrulaştırmak için düzgün bir şekilde yaparsanız o zaman tamamdır. Ama dikkatli olun, ince buz üzerindesiniz. Ailenizle birlikte dışarı çıkın. Kaçırmış olduğunuz ne varsa yakalayacaksınız, en yakınlarınızla konuşun ve onların eşliğinde güzel bir gün geçirin. Azimli olmaktan çekinmeyin. Hatta diğerleri pahasına bunu sürdürün. Bu, hayatın işleme şekli olan bir yarıştır.

Fiziksel ve zihinsel koşullarınız iyi dengelenmiştir ve bu, her zaman olması gereken gidişattır. Yeni bir yola girmeye karar verdiniz ve biraz ürkekçe de olsa yüksekteki hedeflerinize doğru ilerlemektesiniz. Geçmişe elveda deyin ve eskileri ardınızda bırakın. Eskiyi unutmak zorunda değilsiniz, ama tüm enerjinizi önünüzdekilere odaklayın. Yeni girdiğiniz bu yolda size yardımcı olması için hem eski, hem yeni çevrenizden yararlanın.

Oğlak Burcu Genel Özellikleri

Sabır, azim, hırs ve çalışkanlık. Bunlar, Oğlak burcunun en belirgin özellikleridir. Oğlakları tanımak ne kadar zor olursa olsun onlar kendilerini bir şekilde ele vereceklerdir. Dışarıdan bakıldığında oğlak burcu insanlarının soğuk, hissiz ve sert olduğunu düşünebilirsiniz. Hatta onları duygusuzlukla da suçlayabilirsiniz ancak gerçek hiç öyle değildir.

Oğlak burcu insanlarına hangi hatayı yaparsanız yapın sizi affetmek için bir yol arayacak ve kendisiyle çelişki içerisine girecektir. Başarıyı ve gücü elde etmeleri aslında çok zor değildir. Azimli olmaları onlara istediklerini getirecektir. Oğlak insanları bildiklerini okur, çevresine bir konuda fikir danıştığı pek görülmez.

Bu burcun ismi, kişilerin de özelliğini çok doğru tanımlar. Oğlak bir tırmanıcı olduğundan, ve kışın karla kaplı tepelere tırmandığından; bu burçta doğan insanlar genelde münzevi, realist ve materyalisttirler ve her şeyi kendi avantajlarına çevirmeyi severler. Oğlaklar pratiktir, tutarlıdır, ciddidir ve sakindir. Sıkı çalışma olmadan başarının gelmeyeceğini çok iyi bilirler.

Sorumluluk duyguları, iş için istek ve arzuları kuvvetlidir. Çok ciddi ve düşünceli görünürler, ama aynı zamanda hırslı, sabırlı ve dürüsttürler. Hayatları genelde çok basit, sakin ve içine kapanıktır. Karalarını yavaşça ama kesin olarak verirler, ve son kararı vermeden önce toplayabilecekleri tüm bilgiyi toplarlar.

Kusurlarından birisi, bir saplantıya dönüşebilen cimrilikleridir. Aşırı durumlarda, Oğlak burçlarının çok paraları olsa bile para biriktirip aç kalmayı tercih edebilirler. Her şeyi doğru yaparlar, ve bu bir diğer kusurları olan vicdanlılığı beraberinde getirir. Her şeyi kendi bakış açılarına göre yargılarlar. Çok fazla hastalığa karşı yatkındırlar, bu nedenle genelde hastadırlar.

Kariyer açısından, başarı ve gücün çabadan geçtiğine inanırlar, bu nedenle mutlaka haklılıkla kazanıldığını düşünürler. Hedefleri, kazanç ve prestijle alakalıdır. Aşkta tepe üstü düşebilirler, ama genelde hisleri karşılıklı değildir. Sadık olmalarına rağmen, sadece evlenmiş olmak için evlendiklerinden, evlilik hayatları çok mutlu değildir. Evlilikten huzursuzluk ve düşmanca anlaşmazlıklar ilerideki sıkıntıların nedenleridir.

Oğlak Burcu Erkeği

Oğlak burcu erkeği sert, sinirli ve her an patlayacak bir volkan gibi görünebilir. Fiziksel olarak böyle görünüyor olsa da iç dünyaları aslında biraz farklıdır. Onu tanımaya devam ettiğiniz sürece ne kadar sempatik olduğunu anlayacaksınız. Enerjileri kolay kolay bitmez. Sevdiklerinde de gözleri hiçbir şeyi görmez.

Oğlak burcu erkeğinin sınırlarını zorlamak çok mantıklı bir davranış olmayacaktır. Onlar kendilerine hükmetmek ister. Başkalarının olumsuz yaklaşımlarına da tahammülü yoktur. Oğlak erkekleri öğrenmeyi, araştırmayı ve kendilerini geliştirmeyi severler. İş hayatlarında da işte bu yüzden başarıya ulaşması kolay olacaktır. Sizi kırdığında hiç şüpheniz olmasın, mutlaka gönlünüzü alacaktır.

Oğlak Burcu Kadını

Oğlak burcu kadını geleneksel bir kadındır. Ailesinden gördüğü gibi yaşamak ve hayatını bu şekilde devam ettirmek ister. Her açıdan tutumlu olacaktır. Aslında bunu yapmasının sebebi kendisinin değil önem verdiği kişilerin mutlu olmasıdır. Oğlak burcu kadınının kalbini kazanmak sanıldığı kadar kolay değildir. O kalbi bir kere kazandığınızda gözünüz arkanızda kalmasın.

Oğlak burcu kadınının sadakatsizlik yaptığını görmek neredeyse imkansızdır. Birlikte olduğu kişiye karşı hisleri azalsa dâhi ayrılana kadar hata yapmayacaktır. Sahip oldukları enerji oldukça önemlidir. Karakteristik olarak onunla uyum sağlayan kişiler oğlak kadınıyla sonsuz mutluluğa bir adım daha yaklaşmış demektir.

şeker shell
477 okunma
Cevap bırakın