$ 18.681 € 19.3462 Üye Ol
şeker shell
Yağan Kar Elbistan’da Etkili Oldu

Yağan Kar Elbistan’da Etkili Oldu

Dün akşam saatlerinde başlayan kar etkili oldu. Çıkan fırtına ile birlikte yaşanan küçük olumsuzluklar meydana geldi. Ama herşeye ragmen güzel şehrimiz olan elbistan ilçesini yeniden bembeyaz karla görmek çok güzel idi. Tabi karın getirdiği diğer bir husus ise soğuk ve dondur. Bu hafta cebler biraz daha yanacak. Kışı kış gibi yaşamak daha eyi değilmidirki asıl maksatta zaten. Cebinde akrep taşıyanlarda üşüsünler.

Mart kapıdan baktırır kazma kürek yaktırır.

Bahar geldi der iken yağan kar insanrı biraz üşütecek gibi. Türkiye geneli ve elbistan için bu hafta bol yagışlı ve sonu kar ile biten bir hafta geldi. Aslında eski ata dede hesabına göre hala sayılı kışlardan olan zahmetinin son günlerini yaşamaktayız. Şubat bitip mart ayına girildiğinde ise sanmayınki kış bitecek! Nasıl hafta kışları gelecek bir bilseniz. Tabi artık eski eskide kaldı deyip insanlar bir hesap kitap yapmıyor. Kadim şehir olan elbistan hiç bir şekilde hiç bir ilin hava durumu ile aynı olmaz. Sanki evrende farklı bir dünya gibi bir ilçedeyiz.

elbistan-park

Karı en çok çocuklardan başka kimler sever?

elbistan-pinarbasi

Yağan karı kimler sevmezki? Çocuklar bayılır, sabah çıksa evden akşama kadar varmaz eve. Kar taneleri ne güzel anlatıyor, birbirlerine zarar vermeden de yol almanın mümkün olduğunu. Evet kar soğuk olsada insana çok şey anlatır aslında. Karda yürümek zor olsada, üşütsede yinede sevilmeye değer. Olmassa zamanında yağış tabiat suzuz kalarak kuru bir çöle dönmeye mahkumdur.

şeker shell
440 okunma
Cevap bırakın