Elbistan Firmalarındaki Yapılan Adres Değişikleri

Elbistan Firmalarındaki Yapılan Adres Değişikleri

Elbistan Şehrinde İşletmelerin Adreslerindeki Değişimler!

Elbistan ve Türkiye’nin 11 ilinde yaşanan asrın felaketi olarak adlandırılan deprem sonrası firmaların adreslerinde ciddi bir şekilde değişim yaşandı. Depremin verdiği zarardan dolayı büyük ve küçük işletlemer için yeniden ayağa kalkma ve hayata yeniden bağlanmak için bir başlangıç zamanı başladı. Evlerin ve iş yerlerinin yıkılmasıyla birlikte yüzlerce firmada farklı bölgelerde hizmet sunmaya başladı. Nefes alıyorsan yaşıyorsun, yaşıyor isende mücadeleye devam etmek gerekir diyerek hayata tutunmaya başladı.

Elbistan ilçesindeki ticaret işi ile uğraşan esnafların bir çoğu konteyner çarşılarda faaliyet göstermektedir. Türkiyedeki farklı illerden olan şirket sahibleri, afad ve valiliklerin yardımıyla oluşturulan konteyner çarşılar bir nebzede olsa ticaret çarkının dönmesi için önem arz etmiştir. Her ne kadar düzenli bir dükkan olmasada yinede hiç yoktan eyidir. Elbistan merkezdeki olan kurum ve işletmeler konteyner çarşılarda ve mobil olarakta hizmet sunmaktadır.

Elbistan’daki İşletmeler Tekrardan Eski Adreslerine Döne Bileceklermi Peki?

Elbistan esnafları için artık yeni bir dönem olacağı kesindir. Eskiden olduğu gibi, yeniden eski mekanlarında hizmet sunmak ise imkansızdır. Deprem sonrası yok olan bir şehir vardır. Tekrardan imar planına göre bazı değişikler olacağı için eski adres bilgileri ve yerleşim alanlarıda değişmek zorundadır. Şuanda inşaat şirketlerinin faaliyet yürüttüğü toplu konut inşası gibi bir çok değişim yaşanmaktatır.

Eskiden olduğu gibi şu firmanın adresi şurda demek yanlış olur. Elbistan firma adresleri için en kolay iletişim firma rehberi hizmeti sunan sitelerden firma iletişim adresine bakmak, esnaflardan ise yeni yerleri hakkında tarif almak ve telefon açarak bire bir olarak adres bilgisini öğrenmekte mümkündür. Elbistanda değişim yapmayan ve yeni işletmelerin katıldığı adres ise elbistan açık pazar içerisidir.

Samuray
Samuray

Eşsiz bir erdem, duru bir bilgelik ve vatana hizmet için yaşanır.

Cevap bırakın

Sitede Arayın