Samuray

Firma Hakkında

Samuray Eğitimi, Samuray Kılıcı, Samurayların Hayatı

Samuray yaşam yolu; Eşsiz bir erdem, duru bir bilgelik ve vatana hizmet felsefesi ile bir yaşam tarzı vardır Samuray olan insanların. Samuray.org web sitemiz samuray eğitimi, samurayların yaşam hikayesi, samuray kılıcı ve samuray yolunun anlatıldığı kişisel blog sitesidir.

Samuray Nedir?

Samurayların değeri cesaret, onur, sadakat, disiplin, saygı içeren ve savaşcının yolu düşünce sistemidir. Samuray japonyada imparatorun emrinde hizmet yapan soylu asker sınıfı olmaktadır. Samuraylar askeri eğitim ve disiplinli olan askerlerdir. Samuraylar ülkesine ve efendisine baglıdır.

Samuray ülkesine ve efendisine hizmet eden sadakatli olan insanlardır. Samuray Ölüm korkusunu yenmiş bir kişidir. Samuraylar efendisi ve ülkesi için faydalı olan kişilerdir. Samuraylar Sohbet etmeyi ve karşısındaki insanı dinleyip anlamayı bilen kişilerdir.

katana

Samuray elbisesi ve samuray kılıcı

Samurayların giydiği elbiseye kimano denir. Samuraylar çift kılıç taşır ve kılıçlarının isimleri ise uzun olan kılıç (daito) katana, kısa kılıç (shoto) wakizashi dir. Ayrıca tanto adı verilen bıçaklara sahiptiler. Samuraylar çoğunlukla kılıçlarına isim mei adı verirler ve onların ruhuna inanırlardı. Çift kılıç taşıma ve kullanmaya daisho denirdi.

Gezgin (Ronin) Samuraylar

Efendisi ölmüş yada sürgün edilen başı boş gezen samuraylara (ronin) gezgin Samuray denilmektedir. Ronin samuraylar zamanla ya isyan ederek öldürüldü ya da kılıçlarıyla (seppuku) harakiri yaparak intihar ettiler. Samurayların değeri cesaret, onur, sadakat, disiplin, saygı içeren ve savaşcının yolu düşünce sistemidir. Yani ölüm korkusunu yenmiş kişilerdir.

Samuray
Samuray

Eşsiz bir erdem, duru bir bilgelik ve vatana hizmet için yaşanır.

Cevap bırakın

Sitede Arayın